Kompleksowe panele profilaktyczne CxPREVENTIVE

Poznaj innowacyjne narzędzie
do przeprowadzania szybkich
i kompleksowych badań kontrolnych

Jeden panel obejmujący
do 79 różnych badań

Wyniki w formie obszernego raportu
z analizami i wnioskami

Analiza danych wykorzystująca
sztuczną inteligencję

Masz jedno zdrowie.
Teraz możesz je kontrolować dzięki jednemu badaniu.

Badania laboratoryjne to najlepszy sposób kontroli stanu zdrowia i wczesnego wykrywania czynników ryzyka oraz nieprawidłowości. Dostarczają cenną wiedzę, zwiększając szanse na zapobiegnięcie rozwojowi chorób lub ich wyleczenie.

Według aktualnie zalecanych przez lekarzy norm, laboratoryjne badanie kontrolne powinno być wykonywane:

Według raportu polskiego Głównego Urzędu Statystycznego „Zdrowie i ochrona zdrowia w 2016 roku”, tylko 46% respondentów wykonało w ciągu roku przynajmniej jedno z podstawowych badań laboratoryjnych w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej: morfologię, badanie ogólne moczu, badanie ogólne kału, cytologię, badania genetyczne lub badanie poziomu PSA (badanie prostaty). Zdecydowanie częściej badały się kobiety (54,8%) niż mężczyźni (36,6%). Dane statystyczne pokazały również, że z badań korzystało jedynie 23% osób, które określiły stan swojego zdrowia jako dobry.

Wśród przyczyn tak niskiej popularności badań laboratoryjnych – zwłaszcza u osób zdrowych – można wskazać:

 • niską świadomość społeczną na temat wagi badań okresowych/profilaktycznych
 • brak czasu na wykonywanie badań okresowych/profilaktycznych – szczególnie tych przekrojowych, zajmujących więcej czasu

Odpowiedzią na ten stan rzeczy są kompleksowe panele profilaktyczne CxPREVENTIVE, stworzone z myślą o popularyzacji profilaktycznych badań kontrolnych, które można przeprowadzić szybko i wygodnie, uzyskując jednocześnie praktyczną wiedzę przydatną zarówno dla pacjenta, jak i zajmującego się nim w razie potrzeby lekarza.

Co zbadasz dzięki CxPREVENTIVE?

CxPREVENTIVE to wyjątkowo obszerna analiza materiału przekazanego do badań.
Dzięki temu pozwala uzyskać obraz kluczowych układów i funkcji
ciała, jednocześnie wykrywając możliwe zaburzenia
i wskazując kierunek dalszych działań.

null

Hematologia – krwinki czerwone

Krwinki czerwone, czyli erytrocyty, odpowiadają w krwi za transport tlenu. Ich niedobór może się wiązać np. z anemią, zaś nadmiar – świadczyć np. o czerwienicy.

null

Hematologia – krwinki białe

Krwinki białe, czyli leukocyty, odpowiadają za funkcje odpornościowe organizmu. Ich zwiększona lub zmniejszona ilość może świadczyć o rozwoju choroby.

null

Hematologia – płytki krwi

Płytki krwi, czyli trombocyty, odgrywają kluczową rolę w procesie krzepnięcia krwi i formowania strupa.

null

Układ krzepnięcia krwi

Koagulacja, czyli krzepnięcie krwi, jest jednym z mechanizmów obronnych organizmu na wypadek przerwania ciągłości tkanek.

null

Układ hematologiczny

Kompleksowa ocena układu krwiotwórczego.

null

Wskaźnik masy ciała (BMI)

Wskaźnik ten bazuje na proporcji wagi i wzrostu. Ma znaczenie w ocenie zagrożenia chorobami związanymi z nadwagą i otyłością, np. cukrzycą.

null

Poziom ciśnienia krwi

Analiza poziomu ciśnienia krwi pomaga m.in. w badaniu prawidłowości funkcjonowania układu krwionośnego czy nerwowo-hormonalnego.

null

Układ krążenia – wskaźniki miażdżycowe

Wskaźniki miażdżycowe, czyli aterogenne, pomagają określić ryzyko rozwoju miażdżycy i zaplanować interwencję dietetyczną lub farmakologiczną.

null

Układ sercowo-naczyniowy

Stan trzech głównych elementów układu krążenia– żyły, tętnice i serce – ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu.

null

Gospodarka wodno-elektrolitowa

Niedobór lub nadmiar wody w organizmie mogą wpływać na schorzenia wielu układów organizmu.

null

Gospodarka węglowodanowa

Jednym z najpowszechniejszych efektów zaburzeń gospodarki węglowodanowej w organizmie jest cukrzyca.

null

Gospodarka purynowa

Analiza składu moczu pozwala określić poziom kwasu moczowego i poprawność funkcjonowania nerek.

null

Funkcje witaminy B12

Witamina B12 pełni funkcję regulatora produkcji erytrocytów (krwinek czerwonych), a także przemian m.in. białek, węglowodanów i tłuszczów.

null

Funkcje witaminy D

Witamina D korzystnie wpływa na wiele układów organizmu, w tym zwłaszcza kostny i immunologiczny.

null

Funkcje tarczycy

Tarczyca odpowiada za produkcję trzech hormonów, wpływając na metabolizm i gospodarkę wapniowo-fosforową organizmu.

null

Funkcje przytarczyc

Przytarczyce wydzielają parathormon, odpowiedzialny za regulację poziomu wapnia we krwi i płynie tkankowym.

null

Funkcje wątroby

Wątroba pełni wiele funkcji związanych z metabolizmem w organizmie. Jej schorzenia mają często wpływ na inne układy i całościową kondycję organizmu.

null

Funkcje nerek

Poprawnie pracujące nerki realizują funkcję wydalniczą (produkcja moczu), regulacyjną (utrzymanie homeostazy) i endokrynną (produkcja i degradacja hormonów).

null

Funkcje przewodu pokarmowego

Badanie próbki kału pozwala wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego.

null

Funkcje prostaty

Kontrola funkcji gruczołu krokowego pomaga w uniknięciu schorzeń męskiego układu płciowego.

Jak działa panel CxPREVENTIVE?

Panele CxPREVENTIVE zostały zaprojektowane z myślą o szybkim dostarczaniu
pacjentom kompleksowej wiedzy o stanie ich zdrowia. Zobacz, w jaki sposób
możesz skorzystać z innowacyjnego narzędzia i zadbać o swój organizm.

 1. Znajdź laboratoriumPanel CxPREVENTIVE możesz wykonać w wybranych laboratoriach. Ich listę znajdziesz tutaj.

 2. Przygotuj potrzebne informacje zdrowotneZbadaj ciśnienie krwi, sprawdź wagę i wzrost, zmierz obwód talii i obwód bioder. Wpiszesz je do zlecenia panelu. Jeśli palisz lub paliłaś/paliłeś papierosy, podasz także związane z tym informacje.
 3. Wypełnij zlecenie paneluDruk zlecenia znajdziesz tu. Możesz je wydrukować i wypełnić w domu albo otrzymać druk do wypełnienia w laboratorium.
 4. Oddaj materiałW laboratorium oddaj krew. Dostarcz też mocz i ewentualnie kał do badania, w zależności od tego, jakich materiałów wymaga wybrana przez ciebie wersja panelu.
 5. Odbierz raportRaport z badań otrzymasz w formie i terminie określonych przez laboratorium, w którym zamawiasz panel.

Algorytm – serce innowacyjności CxPREVENTIVE

Panele CxPREVENTIVE w nowatorski sposób łączą osiągnięcia medycyny i informatyki. Ich podstawą są algorytmy zaprojektowane przez firmę Blueberry Diagnostics.

Algorytmy przetwarzają dane pochodzące z badania krwi, moczu i ewentualnie kału, konfrontując je z danymi z analogicznych badań przeprowadzanych wcześniej na tysiącach pacjentów. Na tej podstawie generowany jest raport, który nie tylko opisuje ogólny stan zdrowia, ale dzięki pracy algorytmu jest także w stanie z dużą precyzją zasugerować istniejące choroby czy dysfunkcje, również na wczesnym etapie rozwoju.

Algorytmy bazują na aktualnych światowych wytycznych w zakresu biologii klinicznej, opracowanych wspólnie z uznanymi autorytetami medycznymi. Co więcej, jest stale rozwijany i „uczy się”, wykorzystując metody uczenia maszynowego (Machine learning) oraz głębokiego uczenia się (Deep learning), umożliwiając opracowanie znajdujących się w raporcie komentarzy za pomocą przetwarzania języka naturalnego (NLP).

896 168 000 000

całkowita liczba permutacji dla panelu w wersji CxPREVENTIVE Plus, czyli liczba możliwych różnych wyników wygenerowanych przez algorytm, związanych z obliczonymi wszystkimi parametrami krwi, moczu i kału.

Zalety paneli CxPREVENTIVE

Innowacyjne

Algorytm sztucznej inteligencji (AI) pozwala w niespotykany dotąd sposób przetwarzać i analizować wyniki badań ludzkiego organizmu, dostarczając bezcennej wiedzy pacjentom i lekarzom.

Użyteczne

Wyniki badań są przetwarzane na precyzyjne, merytoryczne komentarze interpretacyjne. Pacjent otrzymuje więc nie tylko „suche” dane, ale także konkretne wskazówki dotyczące ewentualnych dalszych działań.

Szybkie

Jedna wizyta w laboratorium zastępuje kilkanaście badań, które do tej pory trzeba było wykonywać oddzielnie. Dzięki temu pacjent oszczędza cenny czas, jednocześnie szybko pozyskując wiedzę.

Kompleksowe

Panel dostarcza szerokiego obrazu stanu zdrowia pacjenta, pomagając zdiagnozować większość powszechnie spotykanych chorób i schorzeń.

Wygodne

Minimum zaangażowania, maksimum korzyści: panele CxPREVENTIVE powstały z myślą o tych, którzy cenią proste i efektywne rozwiązania.

Zrozumiałe

Czytelny, przejrzysty raport z badań jest łatwy do zrozumienia, wspierając zarówno pacjentów, jak i opiekujących się nimi lekarzy.

Dostępne wersje paneli CxPREVENTIVE

Aktualnie w naszej ofercie znajdziesz 3 dostępne wersje paneli CxPREVENTIVE.
Sprawdź, która jest najlepsza dla Ciebie.

CxPREVENTIVE One
Panel w wersji podstawowej

 • badanie krwi i moczu
 • oznaczenie i ocena 50 parametrów laboratoryjnych
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

CxPREVENTIVE Advanced
Rozszerzona wersja panelu

 • badanie krwi i moczu
 • oznaczenie i ocena 75 (kobiety) lub 77 (mężczyźni) parametrów laboratoryjnych
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

CxPREVENTIVE Plus
Najszersza wersja panelu

 • badanie krwi, moczu i kału
 • oznaczenie i ocena 77 (kobiety) lub 79 (mężczyźni) parametrów laboratoryjnych
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak wygląda raport

Po wykonaniu badań otrzymasz raport o stanie twojego zdrowia. Raport zawiera komplet wyników laboratoryjnych oraz ich szczegółowe analizy, składające się z wykresów oraz opisów.

Slajdy widoczne obok prezentują przykładowe strony z głównych części raportu. Pierwsza zawiera prezentację kompletu wyników laboratoryjnych. Druga przedstawia wstępną ocenę wyników w formie graficznej, pokazującą ryzyko wystąpienia nieprawidłowości w każdym z badanych obszarów. Trzecia część to kilkadziesiąt stron szczegółowych ocen twoich wyników wraz ze wskazaniami ewentualnych dalszych działań. Dodatkowo, do raportu dołączone są także aneksy – załączniki, które ułatwiają prowadzenie szczegółowych obserwacji stanu zdrowia i przygotowanie się do ewentualnych wizyt lekarskich w taki sposób, by ułatwić i przyspieszyć pracę lekarza.

Raport z panelu CxPREVENTIVE stanowi więc źródło cennej wiedzy, z której możesz korzystać zarówno samodzielnie, jak i podczas konsultacji z lekarzem. Znajdujące się w raporcie informację będą stanowiły dla niego wartościowe wsparcie w procesie diagnozowania i leczenia.

Pobierz przykładowy raport w wybranej wersji:

Deklaracja zgodności CE

Wszystkie wersje paneli CxPREVENTIVE to wyroby medyczne (klasa I, reguła 12) posiadające Deklarację Zgodności CE. Potwierdza ona spełnienie wymagań zasadniczych oraz przepisów prawa, norm jakości i bezpieczeństwa (zgodnie z załącznikiem VII do unijnej dyrektywy 93/42/EWG dotyczącej wyrobów medycznych). Dzięki temu panele CxPREVENTIVE mogą być stosowane jako system wspomagania decyzji klinicznych na całym terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Zastosowanie i korzyści

Profilaktyka

CxPREVENTIVE jest nowoczesnym narzędziem do wykonywania kompleksowych, szybkich i wygodnych badań kontrolnych, wspierających wczesną i pierwotną profilaktykę zdrowotną pacjenta.

Diagnostyka

Panel pomaga we wczesnym wykrywaniu zaburzeń i nieprawidłowości. Ułatwia to zaplanowanie i podjęcie działań, zanim choroby staną się bardziej skomplikowane i zaawansowane.

Edukacja

CxPREVENTIVE upraszcza dostęp do badań kontrolnych i wspiera ich popularyzację. Podnosi przy tym świadomość na temat znaczenia profilaktyki w kwestiach zdrowotnych.

Wiedza

Panel zbiera, systematyzuje i w przystępnej formie prezentuje kompleksową wiedzę na temat stanu zdrowia pacjenta. Zawarte w nim informacje i analizy są przydatne zarówno dla pacjenta, jak i dla prowadzącego lekarza ogólnego bądź specjalisty.

Sprawdź, gdzie wykonasz panel
CxPREVENTIVE

Znajdź laboratorium

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz pytania, daj nam znać.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Pacjenci indywidualni:
kontakt@ims-polska.com
+48 735 208 440

Firmy i instytucje:
kontakt@ims-polska.com
+48 735 208 440

Lekarze:
kontakt@ims-polska.com
+48 735 208 440