Testy Onco Dx

Diagnostyka nowotworów
na wczesnym etapie

Badanie, które może uratować Ci życie zanim wystąpią
pierwsze objawy

Dowiedz się wicej

Kim jesteśmy?

IMS – Intelligent Medical Solutions rozpoczęło swą działalność w 2017 roku, aby oferować polskim lekarzom i pacjentom dostęp do innowacyjnych rozwiązań medycznych tworzonych przez specjalistów z całego świata. Pragniemy usprawniać proces leczenia i skuteczność diagnostyki w kraju – w trosce o zdrowie i życie nas wszystkich. Obecnie nasza oferta obejmuje narzędzia do diagnostyki nowotworów na poziomie molekularnym, czyli w etapie, kiedy rozwoju choroby nie można jeszcze stwierdzić przy pomocy standardowych badań diagnostycznych, a sam nowotwór nie daje jeszcze żadnych objawów. To najlepszy czas na rozpoczęcie skutecznego leczenia i często szansa na całkowity powrót do zdrowia.

Oferowane testy onkologiczne Onco Dx powstały w oparciu o unikalną technologię – algorytmy MBDAA (Multiple Biomarkers Disease Activity Algorithms) opracowane przez hiszpańską firmę Bioprognos.

Jesteśmy tu, bo Twoje zdrowie jest najważniejsze.

W naszej ofercie już wkrótce pojawią się kolejne,
innowacyjne narzędzia diagnostyczne.

Poznaj nas bliżej

Czym jest test Onco Dx?

Test wczesnej diagnostyki nowotworów od firmy Bioprognos

Test Onco Dx opiera się na zaawansowanych algorytmach MBDAA (Multiple Biomarkers Disease Activity Algorithms) przetwarzających informacje z badania próbki krwi lub moczu oraz wywiadu lekarskiego.

To pierwsza tak precyzyjna diagnostyka, jaką dziś możemy zaoferować polskim pacjentom, wpływając tym samym na poprawę jakości ich zdrowia i życia.

Testy Onco Dx to spersonalizowana diagnostyka mająca na celu odnalezienie, poznanie i zasugerowanie odpowiedniego leczenia nowotworów złośliwych. Testy są zaprojektowane pod kątem lokalizacji nowotworu. Działają w oparciu o algorytm przetwarzający informacje zarówno z wywiadu medycznego jak i dane dotyczące poziomu odpowiednich biomarkerów nowotworowych. To sprawia, że testy Onco Dx mają najwyższe wskaźniki czułości i swoistości w porównaniu z innymi badaniami.

Czułość testu

Czułość to wskaźnik określający zdolność do prawidłowego rozpoznania obecności nowotworu złośliwego w lokalizacji ocenianej przez test.

Wysoka czułość oznacza mniejszą liczbę nowotworów złośliwych uznanych za łagodne.

Swoistość testu

Swoistość to wskaźnik określający zdolność do prawidłowego wykluczenia obecności nowotworu złośliwego w lokalizacji ocenianej przez test.

Wysoka swoistość oznacza mniejszą liczbę guzów łagodnych uznanych za rakowate.

Wskaźnik PPV testu

PPV to wskaźnik określający liczbę wyników prawdziwie dodatnich, czyli poprawnie określonych wśród wszystkich wyników dodatnich.

Wskaźnik NPV testu

NPV to wskaźnik określający liczbę wyników prawdziwie ujemnych, czyli poprawnie określonych wśród wszystkich wyników ujemnych.

Dowiedz się więcej

Kiedy warto się zbadać?

Wskazania do wykonania testu Onco Dx

W przypadku wszystkich chorób onkologicznych czas ma największe znaczenie.

Wczesna diagnoza to podstawa.  Wykrycie nowotworu na poziomie molekularnym, czyli wtedy kiedy najczęściej nie odczuwamy jeszcze objawów klinicznych, doprowadza do skutecznego wyleczenia nawet do 100% pacjentów w przypadku raka prostaty i ponad 90 % pacjentów w przypadku raka jajnika i  płuc). Nowotwór nie musi już oznaczać najgorszego, regularne badania mogą zmienić wszystko.

Sprawdź kiedy warto wykonać test Onco Dx? Przeczytaj więcej o testach

Jakie nowotwory wykrywają testy Onco Dx?

Zyskaj pewność – zadbaj o siebie już dziś

Obecnie w naszej ofercie znajdują się testy wspomagające diagnostykę kilku rodzajów raka, w tym nowotworu złośliwego płuca, jajnika, oraz nowotworu o nieznanym umiejscowieniu pierwotnym, a już wkrótce również: raka prostaty, piersi i wątroby.

Dostępne testy
Skorzystaj z najwcześniejszej diagnostyki:

Pobierz skierowanie na test

OncoLUNG Dx – Płuca

w formacie PDF

Pobierz skierowanie

Pobierz skierowanie na test

OncoCup Dx – Ognisko pierwotne

w formacie PDF

Pobierz skierowanie (Mężczyzna)Pobierz skierowanie (Kobieta)

Pobierz skierowanie na test

OncoOvarian Dx – Jajniki

w formacie PDF

Pobierz skierowanie

I zapytaj swojego lekarza o możliwość wykonania badania

Trzeba tak niewiele, by zyskać tak wiele Test Onco Dx w 4 krokach

Sprawdź jak go wykonasz

Pobierz skierowanie.
Pobierz wzór skierowania i wypełnij go wraz ze swoim lekarzem. Pamiętaj, by omówić z nim również otrzymane wyniki.Skierowania na test Onco Dx  znajdziesz tu.
Znajdź najbliższe laboratorium.
Współpracujemy z największymi sieciami laboratoriów w kraju (w tym ALAB, DIALAB, ŚLA). Listę i mapę z lokalizacją placówek znajdziesz tu.
Oddaj próbkę do badań.
Oznaczenie biomarkerów we krwi i w moczu wraz z informacjami uwzględnionymi w wywiadzie lekarskim będą stanowiły podstawę do obliczenia przez algorytm prawdopodobieństwa obecności nowotworu złośliwego i postawienia trafnej diagnozy.
Skonsultuj wyniki z lekarzem.
Wyniki testu przedstawione zostaną w postaci raportu opisującego prawdopodobieństwo obecności nowotworu złośliwego wyrażone w skali trzystopniowej.  Zebrane są w nim informacje z wywiadu, wyniki badań krwi i moczu, wynik obliczony przez algorytm oraz komentarze i wnioski.

Raport odbierzesz w formie ustalonej podczas wizyty w laboratorium . Dowiedz się więcej o testach

Gdzie wykonasz test?

Nowoczesna diagnostyka w trosce o spokój – Twój i Twoich bliskich.

Dlaczego warto?

Bo Twoje zdrowie jest bezcenne

Pierwsze tak dokładne i nieinwazyjne testy onkologiczne Onco Dx. Sprawdź co daje Ci precyzyjna diagnoza nowotworowa z testami Onco Dx. Badając się niczego nie ryzykujesz, a możesz zyskać to co najważniejsze – zdrowie.

OTRZYMUJESZ  TRAFNĄ DIAGNOZĘ

Algorytmy MBDAA opierają się o dane zebrane od tysięcy pacjentów umożliwiając rozpoznanie nowotworów na poziomie molekularnym.

ZWIĘKSZASZ SZANSĘ WYLECZENIA

Dzięki testom Onco Dx możesz zdiagnozować  chorobę jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów, co znacząco zwiększy  szanse na wyleczenie.

NIEINWAZYJNE BADANIE

Wystarczy, że oddasz próbkę krwi lub moczu i wypełnisz z lekarzem skierowanie na test uzupełnione o wywiad. Unikniesz przy tym lub mocno ograniczysz liczbę mało komfortowych badań diagnostycznych, takich jak biopsja czy kolonoskopia.

PODEJMUJESZ DECYZJE W  OPARCIU O PEWNE DANE

Precyzyjna diagnoza umożliwia Twojemu lekarzowi podjęcie najlepszych  decyzji
i kroków w celu zapewnienia  najskuteczniejszej opieki medycznej.

ZYSKUJESZ ALTERNATYWĘ DLA  STANDARDOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

Nasz test może skrócić procedurę diagnozowania, ograniczyć liczbę niekoniecznych badań lub stanowić badanie weryfikujące wcześniej uzyskane wyniki.

MASZ  KONTROLĘ NAD SKUTECZNOŚCIĄ LECZENIA

Zmiany w obecności lub ilości jednego lub kilku biomarkerów mogą być wykorzystywane przez lekarzy do oceny reakcji organizmu na leczenie, co znacznie zwiększa szanse na dobór najskuteczniejszej terapii.

SZYBKO WYKRYJESZ MOŻLIWE NAWROTY

Monitorowanie zmian w ilości biomarkerów nowotworowych za pomocą testów Onco Dx  w ramach badań kontrolnych może pomóc w wykryciu nawrotu choroby szybciej, niż inne metody.

DIAGNOZA, KTÓRA NIE KOSZTUJE WIELE

Testy Onco Dx to korzystna alternatywa dla drogich badań diagnostycznych dostępnych na rynku, a w przypadkach braku dostępu do zmiany nowotworowej stanowią  jedyne skuteczne rozwiązanie diagnostyczne.

Wczesna diagnoza daje ogromną szansę na skuteczne wyleczenie

Skorzystaj z precyzyjnych i nowoczesnych testów Onco Dx

POBIERZ SKIEROWANIE

I zapytaj swojego lekarza o możliwość wykonania badania

Jak działają testy Onco Dx?

Co decyduje o ich wysokiej skuteczności już na wczesnym etapie?

Oferowane przez nas testy to rozwiązanie opracowane przez firmę Bioprognos, którego produkty znane są dziś już w wielu krajach na całym świecie. Jako IMS postanowiliśmy wprowadzić rozwiązanie również na polski rynek, tak aby mieli do niego dostęp także pacjenci z naszego kraju.

Poznaj testy Onco Dx – skuteczną diagnostykę nowotworową opartą o nowoczesne rozwiązania technologiczne i specjalistyczną wiedzę medyczną.

Wczesna diagnostyka nowotworowa – kryteria medyczne i technologie.

Biomarkery nowotworowe i kryteria barcelońskie IIAA RALD
Badania uwzględniają oznaczenie we krwi pacjentów ilości biomarkerów nowotworowych wytwarzanych przez  komórki nowotworowe. Biomarkery wykorzystuje się w rozpoznawaniu choroby, rokowaniu oraz w ramach monitorowania  leczenia.Algorytmy MBDAA zostały opracowane z uwzględnieniem kryteriów barcelońskich. Są to 4 kryteria pomagające trafnie rozróżnić i ocenić wyniki biomarkerów nowotworowych, a także skutecznie ograniczyć wyniki fałszywie dodatnie. Dzięki temu testy Onco Dx osiągają najwyższe wskaźniki czułości i swoistości ze wszystkich dostępnych dziś badań.Dowiedz się więcej Iterative Internet Autonomous Agent: Iteratywny niezależny agent internetowy (IIAA) to narzędzie wspierające przeszukiwanie ogromnych
i rosnących z każdym dniem baz danych, artykułów i prac naukowych w celu odnajdywania informacji
o potencjalnych biomarkerach nowotworowych i innowacyjnych rozwiązaniach medycznych, które przyczynią się do opracowania kolejnych skutecznych testów jakie pojawią się w naszej ofercie.Dowiedz się więcej
Model szybkiego rozwoju algorytmów RALD (Rapid Algorithm Development) to model skracający czas tworzenia algorytmów MBDAA (czyli algorytmów określających aktywność choroby na podstawie panelu biomarkerów), działający w oparciu o proces inżynierii linii produktowej PFE (Product Family Engineering).Dowiedz się więcej

Jesteśmy tu dla Twojego zdrowia

Jeśli masz pytania, napisz do nas

skontaktuj się z nami